BRONŞİTE KARŞI BİTKİSEL ÇÖZÜMLER

Bronşit kendi kendine iyileşebilir fakat kolayca geçmediği için kronikleşebilir.Bu nedenle tedavi görmekte fayda vardır.Bronşitin bir kaç nedeni vardır.Bu nedenler bakteriyel yada viral olabileceği gibi,sigara kullanımı,bazı kimyasal maddelere maruz kalmaktan kaynaklanan kronik tahribatlarda olabilir.Çocukların,ebeveynleri sigara içiyorsa yada otomobillere ve mobilyalara kokusunu veren formaldehite yüksek oranlarda maruz kalmaları halinde bronşite daha yatkın olurlar.Mikroplar ve tahriş edici bu maddeler bir araya toplanır ve sigara tiryakisi  soğuk algınlığına yakalanırsa öksürüğe sonrada brontşite dönüşür.

BRONŞİTE KARŞI HANIMELİ BİTKİSİ

Bitkinin bir çok şifalı özellikleri vardır. Hanımeli meyvesi A, C ve B grubu vitaminlerini içerir. Ayrıca kalsiyum, fosfor, bakır, potasyum, iyot, magnezyum gibi önemli bileşimlere sahiptir.  Hanımeli meyvelerinin ateş düşürücü, öksürük iyileştirici soğuk algınlığı,grip  ve daha bir çok hastalıklar için olumlu etki yapar.

Hanımeli bitkisinin her şeyinden faydalanılır.Yaprakları,tohumu,çiçeklerini kullanabiliriz.

HANIMELİ ÇAYI

İki tatlı kaşığı kurutulmuş hanımeli çiçeklerini üç su bardağı kaynatılmış suyun içine atın 15 dakika demlemeye bırakın gün içerisinde yemeklerden sonra içebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir